Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
INFOLINIA:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-17
SKORZYSTAJ Z PORADY KONSULTANTA

Francja - Paryż nie może czekać Wakacje

OFERTY LETNIE OBOZY I KOLONIE PROMOCJE LAST MINUTE POLECAMY OBOZY REKREACYJNE SPORTY WODNE O NAS KONTAKT
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki Paryż
Dla młodzieży
Dla dorosłych
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Francja

Europa zachodnia

Wycieczki w miejscowości

Paryż


Francja - Paryż nie może czekać
Informacje
Galeria» przejdź do galerii

Paryż

- Panorama miasta z Wieży Eiffel'a
- Rejs po Sekwanie
- Luwr i jego dzieła
- Katedra Notre Dame
- Dzielnica Łacińska
- Najmodniejsza ulica świata

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy do Francji. W trakcie podróży planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach południowych przyjazd do Paryża. Zwiedzanie: Plac Trocadero z tarasem widokowym, spacer przez Plac Warszawski pod Wieżę Eiffel’a. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę, na wysokość 273 m i podziwianie pięknej panoramy miasta. Następnie rejs statkiem wzdłuż wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO nabrzeża Sekwany, rzeki ściśle związanej z historią Paryża i rozwojem miasta. Podczas rejsu, przy akompaniamencie nastrojowej francuskiej muzyki, podziwiać będziemy najpiękniejsze zabytki Paryża. Kolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Zaczniemy od jednego z największych muzeów na świecie – Luwru. Będziemy podziwiać wspaniałą kolekcję arcydzieł sztuki europejskiej, między innymi: Mona Lisę, Nike z Samotraki i Wenus z Milo. Następnie udamy się na wyspę Cité - najstarszą część miasta i kolebkę Paryża. Zwiedzimy także klejnot francuskiego gotyku - katedrę Notre Dame. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania będzie wyspa św. Ludwika, czyli najbardziej polskie miejsce w Paryżu. Tu znajduje się słynny Hotel Lambert, Biblioteka Polska, Muzeum Adama Mickiewicza i tu zjemy najlepsze w mieście lody. Następnie odwiedzimy Dzielnicę Łacińską, w której zobaczymy: Sorbonę – jeden z najstarszych Uniwersytetów Europy, a także Panteon - gdzie pochowana jest między innymi bohaterami Francji Maria Skłodowska Curie oraz Ogrody Luksemburskie. Po południu czeka nas spacer urokliwymi uliczkami Montrmartre – najwyższego naturalnego wzniesienia Paryża, gdzie nadal, pomiędzy sztalugami artystów na Place du Tertre oraz pełnymi unikalnej atmosfery restauracjami i kabaretami rozbrzmiewają echa Belle Epoque i francuskiego impresjonizmu. Nad tym wszystkim góruje bazylika Sacre Coeur. U stóp wzgórza Montrmartre przejdziemy spacerem przez Plac Pigalle i Plac Blanche, gdzie działa znany kabaret Moulin Rouge. Kolacja* lub dla chętnych wieczór francuski (specjały wpisanej na listę UNESCO kuchni francuskiej i nieograniczona ilość wina). Powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd metrem RER do centrum Paryża oraz dalsze zwiedzanie miasta. Udamy się na spacer po Polach Elizejskich, zobaczymy Łuk Triumfalny oraz Pałac Elizejski – siedzibę prezydenta. Odwiedzimy też najmodniejszą ulicę świata – Rue du Faubourg Saint-Honoré, ze sklepami największych projektantów, z Yves Saint Laurent na czele. Zabaczymy także Kościół Sainte Madeleine, w którym Francuzi najczęściej mówią sakramentalne „tak”, czyli „oui„ oraz Muzeum Perfum, gdzie zapoznamy się nie tylko z historią perfum, ale także z wieloma ciekawostkami związanych z francuskim dworem. Na koniec Opera Paryska i Plac Vendome z kamienicą, w której mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin i słynnym hotelem Ritz. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną do Polski.
5 dzień:
Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- Wieża Eiffel’a: ok. 25 EUR (trzecia platforma),
- rejs po Sekwanie: ok. 15 EUR,
- wieczór francuski ok. 39 EUR lub 24 EUR przy wykupionych 2 HB za 30 EUR,
- kabaret: Lido ok. 100 EUR, Moulin Rouge ok. 139 EUR (min. 25 os.).

Świadczenia

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelach o standardzie**/*** na przedmieściach Paryża. Pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania kontynentalne (*możliwość wykupienia obiadokolacji w restauracji samoobsługowej składających się z: przystawki, dania głównego, deseru w cenie: 2 obiadokolacje ok. 30 EUR).
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji w dniu rezerwacji imprezy.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów może być realizowana metrem lub RER-em.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabraż ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Wrocław - Paryż (ok. 1.200 km) – ok. 17 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3700 km.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Orientacyjny koszt – 135 EUR.
- programu fakultatywnego.

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Francja - Paryż nie może czekać   (skrót: PARYZ NIE MOZE CZEKAC PAX BB)

kod imprezy: KFTX~PARYZ_NIE_MOZE_CZEKAC_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.