Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
INFOLINIA:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-18, sob 10-14
SKORZYSTAJ Z PORADY KONSULTANTA

Rosja - Rosyjskie Perły: Petersburg i Moskwa Wakacje

OFERTY ZIMOWE OBOZY I KOLONIE PROMOCJE LAST MINUTE O NAS KONTAKT
Dla młodzieży
Dla dorosłych
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Rosja

Litwa

Europa Wschodnia i Północna

Wycieczki w miejscowości

Sankt petersburg

Nowogród Wielki

Moskwa

Wilno


Rosja - Rosyjskie Perły: Petersburg i Moskwa
Informacje
Galeria» przejdź do galerii

Sankt Petersburg - Nowogród Wielki - Moskwa - Wilno
- Muzeum sztuki Ermitaż w Pałacu Zimowym
- Tajemnice Bursztynowej Komnaty
- Nowogród Wielki - kolebka Księstwa Ruskiego
- Plac Czerwony i Kreml
- Perły Galerii Trietiakowskiej
- Wilno z Ostrą BramąProgram

1 dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Petersburga. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, krążownik Aurora, Monaster Smolny, Newski Prospekt, Twierdza Pietropawłowska oraz zwiedzany wewnątrz sobór świętych Piotra i Pawła – nekropolia carów. Przejazd do położonego nad morzem Peterhofu - dawnej letniej rezydencji carskiej. Spacer po parku angielskim ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach. Park francuski i Wielki Pałac z zewnątrz. Przyjazd do Carskiego Sioła - XVIII wiecznego kompleksu pałacowo- parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do pałacu i zwiedzanie komnaty. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Petersburga. Wejście do Ermitażu jednego z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczącym swoje eksponaty w pięciu pałacach nad brzegiem Newy. To tu możemy zobaczyć malarstwo takich artystów jak Picasso, Rembrandt, Rubens, Tycjan i innych. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Spacer po Nowogrodzie Wielkim - mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii, do którego wejście stanowią zabytkowe drzwi płockie. Przejazd w stronę Moskwy. Przyjazd do stolicy rosyjskiej w godzinach wieczornych. Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Moskwy - Worobiowe Wzgórza, Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Bolszoj, Łubianka, Kitaj Gorod (wszystkie obiekty z zewnątrz). Zwiedzanie Kremla z przewodnikiem: Car-dzwon i Car-armata oraz wejście do Soborów Archangielskiego, Zaśnięcia Matki Bożej i Soboru Zwiastowania. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Kontynuowanie poznawania Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, najsłynniejszej w Moskwie, a może nawet w całej Rosji, galerii malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego twórcę ikon. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół świętych. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Obiadokolacja*. Nocleg.

9 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.


Zakwaterowanie

8 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w TV.Świadczenia

Zakwaterowanie: 8 noclegów.
Wyżywienie: 8 śniadań w formie bufetu. (*możliwość wykupienia 8 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 399 zł na osobę)
Transport: Autokar z WC, barkiem, DVD.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.Informacje praktyczne

Do dokonania rezerwacji konieczny jest paszport.
Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacji (Moskwa: Kreml, Galeria Trietiakowska; Petersburg: Ermitaż, Park Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), opłat za miejscowych przewodników, systemu AlmaTour Guide, opłaty meldunkowej w Petersburgu (ok. 140 EUR, płatne na miejscu kontrahentowi zagranicznemu),
- wizy do Rosji (350 zł) płatne w biurze. Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z imprezy (posiadający minimum dwie wolne strony), 1 aktualne kolorowe zdjęcie (nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia wniosku, wykonane „na wprost”, tło białe, wymiar 3,5 cm na 4,5 cm) oraz wypełniony wniosek wizowy (do pogrania ze strony https://visa.kdmid.ru) należy dostarczyć do biura sprzedającego minimum 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Białegostoku. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na
wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Trasa przejazdu Warszawa - nocleg tranzytowy na Łotwie ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci.
Białe noce można zobaczyć od końca maja do połowy lipca.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny Rosja - Rosyjskie Perły: Petersburg i Moskwa     (skrót: ROSYJSKIE PERLY PAX BB)
Nr grupy Data Cena 

kod imprezy: ORWM~ROSYJSKIE_PERLY_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.