Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Almatur kolonie i obozy
INFOLINIA ALMATUR:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-17
OBOZY MŁODZIEŻOWE I KOLONIE ALMATUR

Ukraina - Kozacka wyprawa Wakacje

OFERTY LETNIE OBOZY I KOLONIE PROMOCJE LAST MINUTE POLECAMY OBOZY REKREACYJNE SPORTY WODNE O NAS KONTAKT
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki Odessa Białogród nad Dniestrem Kijów
Dla młodzieży
Dla dorosłych
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Ukraina

Europa Wschodnia i Północna

Wycieczki w miejscowości

Odessa

Bialogrod nad dniestrem

Kijow


Ukraina - Kozacka wyprawa
Informacje
Galeria» przejdź do galerii

Odessa - Stepy Akermańskie - Białogród nad Dniestrem - Kijów

Program

1 dzień:
Spotkanie w holu na dworcu PKP Przemyśl Główny (godzinę przed odjazdem pociągu). Wyjazd według rozkładu jazdy pociągiem z Przemyśla do Odessy (bezpośrednio lub z przesiadką we Lwowie) w godzinach popołudniowych. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Nocleg w pociągu w 4-osobowych przedziałach sypialnych.
2 dzień:
Przyjazd rano do pięknej i wielokulturowej Odessy na dworzec kolejowy. Transfer do hotelu, zostawienie bagaży lub jeśli będzie to możliwe wcześniejsze zakwaterowanie. Spacer z przewodnikiem do samego serca miasta, czyli ulicy Deribasowskiej i jej okolic, pełnej architektonicznych perełek. Ich przykładami są budynki hotelu Pasaż oraz Teatru Opery i Baletu. Spacer bulwarem Primorskim dojście od budynku miejskiej Dumy do posągu pierwszego gubernatora księcia Richelieu i prawie dwustustopniowego symbolu Odessy – schodów Potiomkinowskich, prowadzących do portu. Dalej bulwarem przejście pod pałac Woroncowów oraz jego kolumnadę zbudowane dla Elżbiety Branickiej. Obiadokolacja*. Wieczorem możliwe fakultatywnie wyjście na spektakl do opery (według repertuaru). Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu czas wolny na spacery po nadmorskich bulwarach i plaże oraz dla chętnych zwiedzanie odeskich katakumb pełnych tajemnic - długiego labiryntu korytarzy pod Odessą, mierzącego ponad 2500 km z bunkrem z czasów zimnej wojny, podziemnymi jeziorami i cmentarzyskiem zwierząt, których szczątki mają 3,5 miliona lat. Popołudniu wyjazd do sadyby „Kozacka ojczyzna”- poznawanie ukraińskiej chaty i strojów. Tradycyjny ukraińska wieczerza z m.in. chlebowym samogonem oraz kozackimi smakołykami. Występy artystyczne, warsztaty z rękodzieła (lalki motanki), możliwość przymierzenia kozackich kostiumów czy dodatkowo przejażdżki konnej (10 min – 50 UAH). Powrót do Odessy. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wizyta na słynnym targu Priwoz. Czas wolny na zakupy. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd przez rozsławione w poezji Mickiewicza „stepy akermańskie” w stronę ujścia Dniestru i twierdzy Akerman, w przeszłości często atakowanej przez Kozaków. Zwiedzanie średniowiecznej fortecy, zbudowanej na miejscu greckiej kolonii Tyras. Powrót do Odessy. Dla chętnych zwiedzanie fabryki koniaków Szustow. Obiadokolacja*. Nocny przejazd pociągiem do Kijowa w 4-osobowych przedziałach sypialnych.
5 dzień:
Przyjazd do Kijowa. Transfer do hotelu. Zostawienie bagaży. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w., pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała, zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i położona nad Dnieprem dzielnica miasta Padół. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Przejazd na kijowską kolejkę liniową. Przejście na plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Pieczerskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., duża część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach. Na terytorium ławry, znajduje się Muzeum mikroskopijnych miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Dalsze objazdowe zwiedzanie miasta: zaprojektowany przez Rastrellego barokowy Pałac Maryjski oraz Dom z Chimerami, zaprojektowany przez porównywanego z Gaudim polskiego architekta Władysława Horodeckiego (budynki administracji prezydenta Ukrainy). Przejazd do skansenu z przykładami tradycyjnego budownictwa Ukrainy. Obiadokolacja*. Nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Kijowie. Przejazd porannym pociągiem IntercityPlus do Przemyśla (miejsca siedzące). Przekroczenie granicy i odprawa paszportowo-celna w pociągu. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (ok. 13:00).

Program fakultatywny

- spektakl w Odeskiej operze – według repertuaru ok. 15-25 EUR.
- zwiedzanie fabryki koniaków Szustow z degustacją – ok. 15 EUR.
- zwiedzanie katakumb w Odessie – ok. 10 EUR.

Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych *** (2 w Odessie, 2 w Kijowie), pokoje 2 osobowe z łazienkami. 2 noclegi w wagonach sypialnych z 4 osobowymi przedziałami. W hotelach restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania

Świadczenia

Zakwaterowanie: 4 noclegi.
Wyżywienie: 5 śniadań, tradycyjny posiłek w „Kozackiej sadybie”(płatny z opłatami fakultatywnymi). Możliwy do wykupienia pakiet 4 obiadokolacji.
Transport: pociągi z toaletami. Przedziały sypialne: Odessa-Przemyśl, Odessa-Kijów i miejsca siedzące: Kijów-Przemyśl. Podczas wycieczek korzystanie z komunikacji miejskiej (np. kijowskie metro, tramwaje) oraz wynajętych busów.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Informacje praktyczne

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport oraz aktualny paszport COVIDowy potwierdzający pełne zaszczepienie.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla.
Minimalna ilość osób do realizacji imprezy – 20.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji.
Wymagane jest pojawienie się na dworcu Przemyśl Główny godzinę przed odjazdem pociągu. Trasa przejazdu pociągami:
Przemyśl Główny (wyjazd 18:37) - Odessa Główna (11:15) ok. 900 km 16 h (przy braku bezpośredniego połączenia przesiadka na nocny pociąg do Odessy we Lwowie, wówczas wyjazd z Przemyśla pociągiem z miejscami siedzącymi o 15:45 - przyjazd do Lwowa o godz. 18:36);
Odessa Główna (22:25) - Kijów Pasażerski (07:10) ok. 450 km – 9 godzin;
Kijów (06:00)- Przemyśl Główny (12:25) – ok. 7 godzin.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2100 km. Godziny odjazdu mogą ulec zmianie, w wypadku zmiany rozkładu jazdy. Organizator będzie informował mailowo o szczegółowym rozkładzie ok. 14 dni przed wyjazdem.
Kolejność zwiedzanie może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.
W wagonach sypialnych otrzymuje się pościel. Jest też zawsze możliwość zrobienia sobie kawy i herbaty (bezpłatny wrzątek) lub zamówienia jej u konduktora, czy też zakup drobnych przekąsek. W nocnych pociągach nie ma wagonu restauracyjnego. Dodatkowo często w trakcie postojów jest możliwość zakupu czegoś do jedzenia w sklepikach czy od lokalnych sprzedawców na peronach.

UWAGA! Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport lokalny, tradycyjny ukraiński posiłek w kozackiej sadybie, Tour Guide. Koszt – ok. 120 EUR. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- programu fakultatywnego.
- dopłaty za pakiet 4 obiadokolacji – 40 EUR
- dopłaty za wykupienie miejsca w wagonie 2 osobowym – 250 zł
- dojazdu do Przemyśla. Do Przemyśla kursują pociągi z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków) lub autobus Flixbus z m.in. Katowic. Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Ukraina - Kozacka wyprawa   (skrót: KOZACKA WYPRAWA 2022 PAX BB)
14.05 - 20.05.2022
 7 dni / OUTW0514
2350 zł   1645 zł PromocjaRezerwuj
11.06 - 17.06.2022
 7 dni / OUTW0611
2350 zł   1645 zł PromocjaRezerwuj
03.09 - 09.09.2022
 7 dni / OUTW0903
2350 zł   1645 zł PromocjaRezerwuj

kod imprezy: OUTW~KOZACKA_WYPRAWA_2022_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Signal Iduna    Subwencja PFR