Megawakacje Blog

Blog Megawakacje - tutaj znajdziecie ważne informacje dotyczące kolonii i obozów. Odpowiemy też na ważne pytania

Wakacyjne obozy językowe. Rozrywka i nauka w jednym

Jeśli zależy Ci na rozwijaniu umiejętności językowych, wybierz się na specjalny, wakacyjny obóz językowy. To krajowy lub zagraniczny wyjazd, który łączy w sobie aktywną naukę, zwiedzanie, odpoczynek, poznawanie nowych ludzi i miejsc. Takie kolonie pozwolą Ci sprawdzić swoje umiejętności i używać języka w praktyce.

Kolonie i obozy językowe

Pierwszy wyjazd na kolonie. Jak przygotować dziecko?

Pierwsze kolonie mogą być niezapomnianą przygodą. Aby tak się stało, przy ich wyborze kieruj się zainteresowaniami dziecka, jego wiekiem, stanem zdrowia i proponowanym programem kolonii. Poza tym staraj się przekazać dziecku jak najwięcej informacji na temat życia na obozie.

Pierwszy wyjazd na kolonie

Najlepsze sporty wodne dla początkujących

Sporty wodne zapewniają upragnioną ochłodę latem, oferując przy tym wiele korzyści zdrowotnych. Jak każda forma ruchu, poprawiają kondycję i wytrzymałość oraz wzmacniają układ krążenia. Jednak poszczególne sporty wodne różnią się od siebie m.in. intensywnością czy poziomem adrenaliny. Którą formę ruchu wybrać? Przedstawiamy najlepsze sporty wodne.

Kolonie i obozy sporty wodne

Co to jest RPG? Gry fabularne od podstaw

RPG to gry fabularne, które rozwijają wyobraźnię i myślenie strategiczne. Wbrew pozorom nie potrzeba do nich komputerów. Wystarczy puścić wodze fantazji, zapoznać się z regułami i wczuć w opowieść. W RPG gracze wcielają się w stworzonych przez siebie bohaterów. Zależnie od fabuły i świata, w którym toczy się akcja, mogą być np. elfami, krasnoludami, detektywami rodem z filmu, czy zwyczajnymi ludźmi wplątanymi w ciekawą historię.

Kolonie i obozy gry fabularne

3 ważne rzeczy, których uczą nas podróże

Zwykło się mawiać, że podróże kształcą. Aktywne podróżowanie może być wzbogacającym przeżyciem. Oto 3 rzeczy, których uczą nas podróże!

dziecko w podróży

Czy zajęcia survivalowe są tylko dla chłopców?

Zajęcia survivalowe, czyli tzw. szkoła przetrwania, są coraz częściej kierowane do dzieci i młodzieży. Zgłaszają się na nie osoby zainteresowane sportem i wojskiem.

Kolonie i obozy survivalowe

Dlaczego jazda konna to najpiękniejsze hobby na świecie?

Jeździectwo jest uznawane za jedną z najzdrowszych dyscyplin sportowyc, wpływa m. in. na funkcjonowanie całego organizmu, poprawiając jego wydolność i kondycję.

Jazda konna to najpiękniejsze hobby

Młody talent. Jak rozwijać zdolności artystyczne u dziecka?

Niektórzy po prostu rodzą się z jakimś talentem. Wbrew temu przekonaniu, naukowcy wykazali, że nie tylko wrodzony zestaw cech decyduje o naszych przyszłych dokonaniach.

Kolonie i obozy artystyczne

Chcesz, żeby dziecko było bardziej samodzielne? Oto sprawdzone sposoby!

Każdy rodzic dąży do tego, aby jego dziecko stało się samodzielne. Jak wspierać młodego człowieka w rozwoju? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek!

Chcesz, żeby dziecko było bardziej samodzielne? Oto sprawdzone sposoby!

Gdy sport i gaming idą w parze... Kilka słów o koloniach komputerowych

Wpływ gier komputerowych na rozwój dziecka to temat budzący kontrowersje. Co mówią badania?

Gdy sport i gaming idą w parze... Kilka słów o koloniach komputerowych

Wakacje - idealny czas na odkrycie nowego hobby

Młody umysł stale poszukuje nowych obiektów zainteresowania. Jak hobby wpływa na rozwój dziecka? 3 przykłady

Wakacje - idealny czas na odkrycie nowego hobby