Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni

wiek: 13-17 lat

Obozy i Kolonie Polska

od 3399 zł

Termin:
22.06 - 02.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni
Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni

Rajd konny (13-17 lat)

- 50 godzin w siodle
- prawie 300 km bezdrożami Opolszczyzny
- koń przydzielony na całą trasę rajdu
- wieczory przy ognisku

Jeśli macie za sobą pierwsze kroki w jeździe konnej (wymagana umiejętność swobodnego galopu w terenie), marzycie o traperskiej przygodzie, konnej wędrówce po bezdrożach i zapachu dymu z ogniska, to wybierzcie się z nami na rajd konny. Tutaj jazda konna nie będzie limitowana. Przed Wami do pokonania na koniu prawie 300 km bezdrożami Opolszczyzny. W czasie około 50 godzin w siodle pokonacie malownicze trasy Gór Opawskich oraz Borów Niemodlińskich. Nabierzecie wprawy jeździeckiej i przeżyjecie wspaniałą przygodę. A to wszystko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów ze "Stajni Rozłogi", która od wielu lat jest gospodarzem Rajdu Skorpiona - jednego z najbardziej wymagających rajdów konnych w Polsce. Spotkaj się z ciekawymi ludźmi, wieczorem przy ognisku i zapachu pieczonej kiełbasy posłuchaj opowieści o konnych wyprawach.

Program
1 dzień:
Przyjazd do Brzeźnicy, do gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Rozłogi”. Zapoznanie z instruktorami, przy ognisku omówienie trasy rajdu. Nocleg w Brzeźnicy.
2 dzień:
Po śniadaniu jazda na padoku pod nadzorem instruktora, w celu sprawdzenia umiejętności jeździeckich. Dobór koni do jeźdźców. Przy sprzyjającej pogodzie kąpiel w kąpielisku „Zielona Zatoka”. Po obiedzie pierwszy wyjazd w teren do parku przypałacowego w Mosznej - najbardziej bajkowego zamku Opolszczyzny, zwanego zamkiem 99 wież, który przypomina swoją architekturą zamki z filmów Walta Disneya. Powrót na nocleg i kolację do Brzeźnicy.
3 dzień:
Po śniadaniu załadunek bagaży, namiotów i sprzętu na pierwszy etap rajdu. Wyjeżdżamy w kierunku Rudziczki w Górach Opawskich. W tym dniu rozpoczynamy etap typowo górski. Po drodze postój w lesie. Spacer do groty ze źródełkiem w Zimnych Kątach. Nocleg w Rudziczce.
4 dzień:
Po śniadaniu ruszamy konno do miejscowości Puszyna. Po dotarciu na miejsce zajęcie się końmi. Nocleg w Puszynie.
5 dzień:
Po śniadaniu powrót do Brzeźnicy przez miejscowości Śmisz, Grabina, Pogórze. Przy ognisku omówienie pierwszego etapu rajdu. Kolacja i nocleg w Brzeźnicy.
6 dzień:
Śniadanie. Załadunek bagaży: namiotów i sprzętu na drugi etap rajdu. Po spakowaniu ruszamy konno do Kopaliny. Po dotarciu na miejsce ognisko, kolacja i nocleg w Kopalinie.
7 dzień:
Po spakowaniu ruszamy konno do Przysieczy. Nocleg i kolacja w gospodarstwie agroturystycznym państwa Lipińskich. Urok tego magicznego miejsca i gościnność gospodarzy na długo pozostaną w Waszej pamięci.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd z Przysieczy w kierunku Dobrej przez Bory Niemodlińskie. Po dotarciu na miejsce ognisko i nocleg w Dobrej.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd z Dobrej w kierunku Racławiczek. Po dotarciu na miejsce ognisko i nocleg w Racławiczkach.
10 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Moszną, Ogiernicze, Mokrą wracamy na nocleg do naszej bazy w Brzeźnicy. Kolacja przy ognisku i podsumowanie rajdu.
11 dzień:
Po śniadaniu wyjazd z w drogę powrotną.
Zakwaterowanie

10 noclegów w namiotach 2-osobowych, wyposażonych w materace, rozbitych na terenie gospodarstw agroturystycznych. Namioty, rozbijane przez uczestników pod nadzorem instruktorów, lokujemy w miejscach zapewniających dostęp do toalet i ciepłej wody. Na każdy nocleg przyjeżdża samochód terenowy z bagażami uczestników.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów.
Wyżywienie: 3 x dziennie: śniadania przygotowywane samodzielnie z produktów dostarczonych przez obsługę rajdu. Prowiant za obiad, na czas jazdy, uczestnicy przygotowują samodzielnie przy śniadaniu. Ciepłe obiadokolacje przygotowywane są przez obsługę rajdu. Woda podczas posiłków i na postojach w cenie. Wieczorem dodatkowo, dla chętnych, kiełbasa do pieczenia nad ogniskiem. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant za obiad na drogę powrotną. Możliwość zamówienia diety wegetariańskiej bez dopłat.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Opieka wychowawców-instruktorów.
Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Na bilety wstępu należy zabrać ok. 200 PLN.
Program realizowany jest wspólnie przez grupy młodzieżową i studencką. Zastrzegamy, że trasa rajdu i kolejność przejazdu mogą ulec zmianie. W trakcie rajdu każdy uczestnik opiekuje się koniem i sprzętem przydzielonym mu pierwszego dnia imprezy. Pokarm dla koni zapewnia organizator.
Na obóz należy zabrać: strój do jazdy konnej, atestowany toczek lub kask do jazdy konnej, buty za kostkę z gładką podeszwą, pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową, wygodne spodnie (dresy), strój kąpielowy, ręczniki i ręcznik kąpielowy, plecak lub torbę sportową, do którego można spakować niezbędne rzeczy na 2-3 dni rajdu, saszetkę/nerkę do której będzie można schować małą butelkę wody. Należy zabrać także rzeczy, które zabiera się na typowy wyjazd pod namiot: śpiwór, latarkę, menażkę, sztućce, kubek, ciepłe ubranie na noc, sweter.
Miejsca biwakowe przygotowuje obsługa rajdu przed przyjazdem grupy. Namioty rozbijają uczestnicy pod nadzorem instruktorów.
Rajd przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy jazdy konnej i posiadają umiejętność swobodnego galopu w terenie. Ze względu na specyfikę imprezy i bezpieczeństwo uczestników podczas rajdu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu, z którym uczestnicy zostają zapoznani pierwszego dnia.
Planowany przyjazd do ośrodka 12:30-18:00 (w zależności od miejsca wsiadania). Planowany wyjazd z ośrodka 10:00-15:30 (w zależności od miejsca powrotu). Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż godz. 17:00, wyjazd nie później niż godz. 10:00.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 200 PLN,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Opolszczyzna-Bory Niemodlińskie - młodzieżowy rajd konny 11 dni   (skrót: RAJD KONNY MLODZIEZ 11 DNI 2024 PAX FB)
22.06 - 02.07.2024
 11 dni / OPKL0622
3399 zł Plan podróżyRezerwuj
03.07 - 13.07.2024
 11 dni / OPKL0703
3399 zł Plan podróżyRezerwuj
14.07 - 24.07.2024
 11 dni / OPKL0714
3399 zł Plan podróżyRezerwuj
25.07 - 04.08.2024
 11 dni / OPKL0725
3399 zł Plan podróżyRezerwuj
05.08 - 15.08.2024
 11 dni / OPKL0805
3399 zł Plan podróżyRezerwuj

kod imprezy: OPKL~RAJD_KONNY_MLODZIEZ_11_DNI_2024_PAX_FB
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.