Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Dania - Legoland - Smak dzieciństwa

wiek: 8-18 lat

Obozy i Kolonie Dania

od 5299 zł Promocja

Termin:
06.07 - 13.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Legoland - Billund
Legoland - Billund
Legoland - Billund
Lalandia
ZOO - Givskud
LEGO House
Odense - H. Ch. Andersen
Kopenhaga
Kopenhaga - Tivoli Gardens
Grindsted - Danhostel
Kopenhaga - Danhostel

Nie wiecie gdzie spędzić kolejne wakacje? Podpowiadamy - zarezerwujcie obóz do Danii i odwiedźcie jeden z najszczęśliwszych krajów świata (2 miejsce wg rankingu World Happiness Report w 2023 roku)!
Co czeka Was w programie:
- Legoland - powrót do dzieciństwa
- Lalandia - wypoczynek w tropikach
- Lego House - super zabawa dla każdego
- Odense - wizyta u H.CH. Andersena
- Givskud - udział w safari
- Kopenhaga - poszukiwanie Małej Syrenki

Program
Obóz rekreacyjny (8-13; 14-19 lat)

Przykładowy program obozu (kolejność może ulec zmianie):
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Billund pod opieką kadry Almatur, transfer do Grindsted. Zakwaterowanie w hostelu. Obiadokolacja. Zebranie organizacyjne. Zapoznanie się uczestników z regulaminem, omówienie planu obozu, zapisy na wycieczki fakultatywne.
2 dzień:
Śniadanie. LEGOLAND - jeśli myślicie, że w tym największym duńskim parku rozrywki czekają na Was wyłącznie klocki, jesteście w dużym błędzie. Owszem, klocków tam nie brakuje, bo jest ich tam łącznie aż 65 milionów! Jednak cały park został podzielony na krainy tematyczne m.in. Strefa Wyobraźni, Legoredo, Miniland, Kraina Piratów czy Ziemi Wikingów. Każdy znajdzie coś dla siebie, od miniaturowego Los Angeles przez rejs statkiem pirackim, aż do kursu prawo jazdy, w sumie ponad 50 niesamowitych atrakcji. A to wszystko w ramach jednego biletu. Obiadokolacja.
3 dzień:
Śniadanie. ZOO SAFARI - wycieczka do Givskud, gdzie w niezwykły sposób będziecie mogli obserwować życie zwierząt. Już od samego wejścia na teren zoo poczujecie, że to Wasza przygoda z safari. Największą frajdą będą przejażdżki wśród zwierząt swobodnie przechodzących obok Waszego busa. Odwiedzicie między innymi takie miejsce, w którym poczujecie się jakbyście byli na afrykańskiej sawannie - to specjalny park lwów, w którym kilkanaście sporych rozmiarów kociaków będzie w zaledwie kilka metrów od Was. Emocje gwarantowane! Obiadokolacja.
4 dzień:
Śniadanie. LALANDIA - wizyta w największym aquaparku w całej Skandynawii. Jednak ten park wodny to coś znacznie więcej, to tropikalne miasteczko pełne atrakcji. Ten kompleks basenowy liczy ponad 10.000 m2. Temperatura wody 28°C, a powietrza 30°C zachęcają do wodnych szaleństw. Ilość wodnych atrakcji trudno zliczyć. Zjeżdżalnie o różnym stopniu adrenaliny, w tym takie, których długość przekracza 150 metrów (najdłuższa w Europie zewnętrzna “Dzika Rzeka czy "Twister", której start zlokalizowany jest w jednym z najwyższych miejsc aquaparku). Śródziemnomorska atmosfera w Danii? Tak! W Lalandia Plaza niebo zawsze jest błękitne, a piękne arkady i panująca tu atmosfera przeniosą Was daleko na południe. Obiadokolacja.
5 dzień:
Śniadanie. LEGO HOUSE (wycieczka fakultatywna) - odwiedzicie obiekt jedyny w swoim rodzaju. Wyglądem przypomina budowlę stworzoną z ogromnych klocków, ale w środku można skorzystać z atrakcji, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Połączenie wyjątkowego designu, multimediów i 25 milionów klocków zrobi wrażenie na każdym. Lego House to 6 Stref Przygód, w których można uczyć się na różne sposoby. Tutaj granice wyznacza jedynie wyobraźnia. Co ważne - to miejsce jest dla każdego, kto w duchu czuje się dzieckiem! Obiadokolacja.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd na wyspę Fionia do ODENSE, rodzinnego miasta H. Ch. Andersena. Ducha tego znanego na całym świecie bajkopisarza czuć praktycznie na każdym kroku. Zwiedzając miasto, natkniecie się na jego pomniki czy elementy nawiązujące do jego twórczości - w witrynach sklepowych można odnależć baśnie i postacie jego bohaterów. Obecność w tym miejscu będzie doskonałą okazją do uświadomienia sobie, że to ten Pan, co napisał "Brzydkie Kaczątko" czy "Głupi Jasio”. Przejazd do Kopenhagi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
7 dzień:
Śniadanie. KOPENHAGA - stolica Danii zaskoczy Was swoim urokiem i różnorodnością. Podczas podróży po tym magicznym mieście odkryjecie unikalne atrakcje i piękno architektury m.in. Nyhavn - ulica i kanał z charakterystycznymi kolorowymi domkami, Stroget - deptak, na którym zrobicie wszelakie zakupy, Pałac Amalienborg, gdzie obejrzecie żołnierzy w charakterystycznych wysokich futrzanych czapach pełniących wartę czy Tivoli Gardens - jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie, gdzie znajduje się najwyższa karuzela na świecie Star Flyer (płatne dodatkowo). W programie nie może zabraknąć symbolu Kopenhagi - rzeźby Małej Syrenki - inspirowanej bajką Andersena. Kopenhaga to wciągające połączenie nowoczesności i historii, musicie tu wpaść choćby na jeden dzień! Obiadokolacja.
8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hostelu, transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski pod opieką kadry Almatur.
Program fakultatywny

* Wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób.
* Płatność u kierownika obozu (gotówką).

• LEGO HOUSE
Najlepsze na świecie miejsce do zabawy bez względu na wiek! Nigdzie indziej nie znajdziecie takiej atrakcji jak Dom Lego. Przygotujcie się na całą masę kreatywnej rozrywki. Twórzcie własne projekty i obserwujcie ich powstawanie, zorganizujcie zawody i sprawdźcie, czyj pojazd najlepiej sobie radzi. A kiedy zgłodniejecie, zjedzcie posiłek w jednej z inspirowanych przez LEGO restauracji (na przykład w takiej, w której menu wybieracie układając klocki, a Wasz posiłek serwują roboty). Cena: ok. 350 DKK/osoba (nie obejmuje posiłku).
• TIVOLI GARDENS
Trzeci najstarszy park rozrywki na świecie. Odnajdziecie go w samym sercu duńskiej stolicy i bez większej przesady można zaliczyć go do listy największych atrakcji Kopenhagi. Ogrody Tivoli inspirowały wielu wybitnych twórców. Ich niezwykły urok urzekł m.in. Hansa Christiana Andersena i Walta Disneya, który swój Disneyland miał stworzyć właśnie pod wpływem wizyty w parku. Znajdziecie tutaj nie tylko atrakcje typowe dla wesołego miasteczka jak kolejki górskie, dom strachów i różnorakie karuzele, ale także m.in. liczne sklepy, akwarium, ogrody (w których organizowane są koncerty na żywo), oranżeria, teatr mimów czy sala koncertowa. Cena: ok. 160 DKK/osoba (bilet wstępu) + ok 300 DKK (karnet na wszystkie atrakcje).

Zakwaterowanie

Grindsted - Danhostel
• Położenie: zlokalizowany w środkowej Jutlandii, zaledwie 15 minut jazdy od Billund, stanowi doskonałą bazę wypadową do największych atrakcji w okolicy m.in. Legolandu. Przystanek autobusowy znajduje się zaledwie 100 m od obiektu, natomiast centrum miasta z licznymi sklepami i restauracjami 500 m. Do dyspozycji jest ogólonodostępna kuchnia. Hostel dysponuje 25 pokojami.
• Pokoje: 6,7-osobowe z łazienkami (łóżka piętrowe), wyposażone w ręczniki kąpielowe i wi-fi (bezpłatnie).
Kopenhaga - Danhostel
• Położenie: usytuowany jest w sercu Kopenhagi, 10 minut spacerem od Ogrodów Tivoli i ulicy handlowej Str?get. Posiada 192 pokoje, rozmieszczone na 16 piętrach. Ten nowocześnie urządzony hostel, ma jedną z najlepszych lokalizacji w mieście.
• Pokoje: 4,6,8-osobowe z łazienkami (łóżka piętrowe), wyposażone w ręczniki kąpielowe i wi-fi (bezpłatnie).

Świadczenia

Zakwaterowanie: 5 noclegów w Grindsted, 2 noclegi w Kopenhadze
Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji. Pierwszy posiłek: obiadokolacja 1-go dnia, ostatni posiłek: śniadanie 8-go dnia. Prosimy uwzględnić specyfikę kuchni lokalnej.
Transport: samolot linii LOT na trasie: Warszawa - Billund - Kopenhaga - Warszawa
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed obozem):
- wylot: Warszawa 08:00 - Billund 09:45
- powrót: Kopenhaga 19:40 - Warszawa 21:05
Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do odebrania dziecka z lotniska.
Bagaż: rejestrowany do 23 kg (1 sztuka), podręczny do 8 kg (1 sztuka, wymiary maksymalne 55x40x23cm)
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.
- koszty leczenia (KL) - suma ubezpieczenia - 60.000 EUR (w tym choroby przewlekłe)
- następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia - 15.000 PLN
- bagaż podróżny - suma ubezpieczenia - 1.000 PLN (w tym sprzęt sportowy)
- klauzula ubezpieczenia wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży - 1.000 EUR
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Opieka kadry

Informacje praktyczne
• Sugerujemy kieszonkowe w wysokości ok. 1.500 DKK/pobyt (nie obejmuje programu fakultatywnego oraz obowiązkowego kosztu realizacji programu)
• Należy zabrać ze sobą: kurtka wodoodporna z kapturem, podręczny plecak, strój kąpielowy
• Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie
• Czas przelotu: Warszawa - Billund ok. 1 godz. 45 min.
• Waluta: korona duńska (DKK); 1 DKK = 0,60 PLN
• Ceny: fast-food ok. 75 DKK (ok. 45 PLN); woda 1,5l ok. 10 DKK (ok. 6 PLN); coca-cola 0,33l ok. 20 DKK (ok. 12 PLN); pizza od 60 DKK (od 35 PLN)
• Czas: taki jak w Polsce
• Elektryczność: napięcie 230V (gniazdka typu C i K - zalecamy zabranie adaptera)
- Do realizacji wyjazdu konieczny jest ważny dowód osobisty lub paszport
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- obowiązkowego kosztu realizacji programu m.in. bilety wstępu, lokalny transport, opieka przewodnika. Cena: ok. 1.500 DKK/osoba (płatne gotówką u kierownika)
- programu fakultatywnego (płatne gotówką u kierownika)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń (rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty). Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
• ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej (rezygnacji oraz przerwania) - 4,4% ceny imprezy
• ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej z chorobami przewlekłymi (rezygnacji oraz przerwania) - 6,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Dania - Legoland - Smak dzieciństwa   (skrót: DANIA OBOZ WYLOT WARSZAWA 2024 PAX HB)
06.07 - 13.07.2024
 8 dni / PAOD0706
6219 zł   5299 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5199 zł
Rezerwuj
20.07 - 27.07.2024
 8 dni / PAOD0720
6219 zł   5299 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5199 zł
Rezerwuj

kod imprezy: PAOD~DANIA_OBOZ_WYLOT_WARSZAWA_2024_PAX_HB
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.