Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny

wiek: 10-17 lat

Obozy i Kolonie Polska

od 2649 zł Promocja

Termin:
03.07 - 13.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny
Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny

Obóz plastyczny (10-17 lat)

- panorama Kłodzka podziwiana z Twierdzy
- wizyta w stadninie koni
- wodne harce w Aquaparku
- Kudowa Zdrój - brama Gór Stołowych
- malowniczy labirynt Błędnych Skał
- szlak na Szczeliniec wśród fantastycznych form skalnych
- spływ pontonowy Nysą Kłodzką
- fakultatywne wycieczki do Czech

Program
Podczas 15-godzinnego programu plastycznego zrealizujemy zajęcia z różnych technik plastycznych. Poznamy podstawowe elementy kompozycji plastycznej, popracujemy nad rysunkiem konturowym. Spróbujemy swoich sił w portrecie, pejzażu, kompozycji przestrzeni miejskiej. Ponadto zajęcia uwielbiane przez dzieci: sztuka wyrabiania biżuterii, malowanie kamieni, plastelinomania. Ponadto realizacja programu wspólnego: Kłodzko – zwiedzanie miasta, uważanego za stolicę Kotliny Kłodzkiej. Zobaczymy między innymi Stare Miasto oraz Twierdzę Kłodzką. Duszniki Zdrój - wizyta w Muzeum Papiernictwa oraz spacer po Parku Zdrojowym. Kudowa Zdrój i Aquapark – wycieczka do Kudowy Zdrój w trakcie której, oprócz zwiedzania miasta, skorzystamy z atrakcji Aquaparku, odwiedzimy Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Skansen Pstrążna. Błędne Skały – podczas wycieczki przejdziemy trasę między niesamowitymi formacjami skalnymi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Szczeliniec – to jedna z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Szlak prowadzi między szczelinami skalnymi, w których panuje specyficzny dla tego miejsca mikroklimat. Spływ pontonowy w Bardzie – spływ Przełomem Bardzkim na rzece Nysa Kłodzka. Spływ ma trasę około 15 kilometrów i odbywa się pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Program fakultatywny


Praga – podczas wycieczki przewodnik opowie Wam o tajemnicach jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in.: Stare Miasto, Zegar Orloj, Hradczany, Mosta Karola. Cena ok. 170 PLN.
Skalne Miasto (Czechy) – wizyta w Skalnym Mieście z niesamowitymi formami skalnymi. Cena ok. 140 PLN.

Zakwaterowanie

10 noclegów w Pensjonacie Lissa w Łężycach koło Dusznik Zdrój. Pokoje 3-, 4-osobowe. Wszystkie pokoje z łazienkami. W ośrodku świetlica, miejsce na ognisko, boisko do piłki nożnej oraz siatkówki. Ośrodek w całości ogrodzony i monitorowany.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane do stolików, z możliwością dokładek. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant za obiad na drogę powrotną. Uwzględniając czas podróży prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup dodatkowych posiłków i napoi w trakcie podróży.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Opieka pedagogiczna, instruktorska w trakcie zajęć specjalistycznych. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
Do przekroczenia granicy czeskiej (wycieczki fakultatywne do Pragi i Skalnego Miasta) konieczny jest ważny
paszport lub dowód osobisty. Na obóz należy zabrać: buty i ubranie na każde warunki pogodowe do wędrówek górskich, mały plecak, strój kąpielowy, ręcznik kąpielowy oraz butelkę na wodę.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 19.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 08.00.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 19:30, wyjazd nie później niż o godz. 07.30.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Duszniki-Zdrój - Kotlina Kłodzka - obóz plastyczny   (skrót: KOTLINA KLODZKA PLASTYKA OBOZ 2024 PAX FB)
22.06 - 02.07.2024
 11 dni / OPKZ0622
Sprzedaż zakończonaPlan podróży
03.07 - 13.07.2024
 11 dni / OPKZ0703
3049 zł   2649 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2649 zł
Plan podróżyRezerwuj
14.07 - 24.07.2024
 11 dni / OPKZ0714
3049 zł   2649 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2649 zł
Plan podróżyRezerwuj
25.07 - 04.08.2024
 11 dni / OPKZ0725
3049 zł   2649 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2649 zł
Plan podróżyRezerwuj
05.08 - 15.08.2024
 11 dni / OPKZ0805
Sprzedaż zakończonaPlan podróży

kod imprezy: OPKZ~KOTLINA_KLODZKA_PLASTYKA_OBOZ_2024_PAX_FB
Górskie kolonie dla dzieci i młodzieży, czyli wakacje w Sudetach, są jedną z naszych najbardziej rozbudowanych propozycji. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Śnieżka, której wysokość wynosi 1602 metry nad poziomem morza. Inne atrakcje tego rejonu to najstarszy drewniany kościół w Polsce - Świątynia Wang, Szrenica - miejsce dobrze znane miłośnikom nart, a także skalne miasta (Błędne Skały), Zamek Książ, twierdza Kłodzko, kopalnia złota w Złotym Stoku i kopalnia uranu w Kletnie. Sudety są piękne krajobrazowo, idealne do długich wędrówek w pobliżu karkonoskich wodospadów, nieokiełznanej przyrody i w otoczeniu poruszających widoków z samych szczytów. Region ten znajduje się blisko Czech, a ze względu na ogromną popularność wśród turystów, zapewnia dostęp do wielu tras rowerowych, uzdrowisk, szlaków i zabytków, które świadczą o niezwykłej historii tego miejsca. Nasze kolonie i obozy w Sudetach są zlokalizowane głównie w popularnych, polecanych miastach tego regionu takich jak Karpacz, Kudowa-Zdrój, czy Szklarska Poręba.
W województwie dolnośląskim najczęstsze wyjazdy na kolonie i obozy odbywają się w miejscowościach Szklarska Poręba, Lądek-Zdrój, Karpacz czy Duszniki-Zdrój. Szklarska Poręba wyróżnia się pięknym klimatem. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza. Oprócz tego w tym mieście jest wiele pięknych atrakcji turystycznych m.in. Wodospad Szklarki, Punkt widokowy "Złoty Widok", Dom Wlastimila Hofmana (Wlastimilówka), Wodospad Kamieńczyka, Szrenica i Hala Szrenicka, Chybotek, Śnieżne Kotły i wiele innych pięknych atrakcji.

Warto wiedzieć

Błędne Skały to fantazyjnie ukształtowany zespół bloków skalnych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Błędne Skały tworzą labirynt w postaci zaułków i szczelin, między którymi prowadzi szlak turystyczny, stąd ich druga nazwa Skalny Labirynt. Według legendy mieszkał tutaj i wędrował Liczyrzep - Duch Gór, z czego bierze się trzecia nazwa obiektu - Wilcze Doły.

Skalne Miasto to naturalny twór w postaci tysięcy monumentalnych skalnych wieży, tworzących miejsce przypominające gród wyrzeźbiony siłami natury w ścianie góry. Powstało w ten sposób kamienne miasto, otoczone ścianami często wysokości 100 metrów. W Skalnym Mieście kręcono ujęcia do filmu Opowieści z Narnii.
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.