Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Francja - Lazurowe Wybrzeże - Marsylia - obóz rekreacyjny + j. francuski

1
2
3
4
5
6

- program obozu łączący wypoczynek oraz zwiedzanie
- ogólnodostępna, w pełni wyposażona kuchnia
-zajęcia z języka francuskiego - jedyna taka propozycja w ofercie Almaturu
-pamiątkowa sesja zdjęciowa aparatem Instax
- codzienne relacje na social mediach

Program
Obóz rekreacyjny + język francuski (14-18 lat)

NOWOŚĆ W OFERCIE !

Na naszym obozie w sposób lekki i przyjemny nauczymy Was podstawowych zwrotów językowych potrzebnych do swobodnego i samodzielnego poruszania się po pięknym kraju jakim jest Francja. Nie ma lepszego miejsca do nauki języka francuskiego niż Lazurowe Wybrzeże – na jego plażach czy podczas planowanych wycieczek. Lekcje językowe będą odbywać się w wymiarze ok. 1,5 h/dziennie. Poziom zajęć będzie dopasowany do zaawansowania językowego uczestników. Zajęcia z języka francuskiego będą uzupełnione programem obozu rekreacyjnego.Przykładowy program obozu:

1 Dzień: kolacja, spotkanie organizacyjne z wychowawcami, podział na grupy tematyczne, zapoznanie się z programem i regulaminami obozu, wieczorny spacer po Marsylii.

2 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plażę Prado. Podczas pobytu na niej: zajęcia sportowo-rekreacyjne: siatkówka plażowa, frisbee oraz zajęcia integracyjne; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, pozostali zajęcia sportowe na boiskach - koszykówka; wieczorem obozowy turniej „piłkarzyków.”

3 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plażę Katalońską. Podczas pobytu na niej: zajęcia sportowo-rekreacyjne: gry planszowe oraz bule; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, pozostali zajęcia sportowe na boiskach – trening funkcjonalny + spacer po mieście; wieczorem seans filmowy na rzutniku.

4 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plaże u Pointe Rouge. Podczas pobytu na niej: zajęcia sportowo-rekreacyjne: plażowa piłka nożna, siatkówka, futbol amerykański; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, dla pozostałych gra terenowa; wieczorem obozowi „milionerzy.”

5 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plaże de Saint-Esteve. Podczas pobytu na niej: gry i zabawy wodne; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, dla pozostałych zwiedzanie m.in. : Starego Portu oraz Bazyliki Notre Dame de la Garde

6 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plaże du Fortin. Podczas pobytu na niej: sportowe igrzyska plażowe z nagrodami oraz konkurs na najładniejsze wakacyjne zdjęcie; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, dla pozostałych zwiedzanie m.in. : wyspy i zamku IF, wieczorem konkurs na najlepszy film obozowy

7 Dzień: po śniadaniu przejazd transportem miejskim na Plaże de la Lave. Podczas pobytu na niej: zajęcia sportowe i rekreacyjne do wyboru; po południu: zajęcia językowe dla grupy z j. francuskim, dla pozostałych zwiedzanie m.in. : Muzeum i fort św. Jana oraz Katedry la Major, wieczorem apel pożegnalny, rozdanie nagród oraz przedstawienie planu na dzień wyjazdu.

8 Dzień: po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko w Marsylii.

Dla chętnych program zostanie wzbogacony ofertą wycieczek i aktywności fakultatywnych.
Program fakultatywny

- zwiedzanie Stade Velodrome - stadionu między innmi klubu piłkarskiego Olympique Marsylia - ok. 15 EUR

- zwiedzanie Mucem - Museum of Civilisation of Europe and the Mediterrancan - ok. 15 EUR

To nowoczesne muzeum, położone na nabrzeżu w pobliżu Vieux Port, wyróżnia się fascynującymi eksponatami i piękną architekturą. Jedna z najpopularniejszych atrakcji kulturalnych miasta, muzeum prezentuje kolekcje i artefakty obejmujące szeroki zakres tematów, w tym sztukę, archeologię, antropologię i historię świata śródziemnomorskiego. Podobnie jak większość innych atrakcji turystycznych Marsylii, muzeum zapewnia również malowniczy widok na morze i miasto. Turyści z zamiłowaniem do historii, sztuki i kultury będą szczególnie zachwyceni tym miejscem turystycznym.

- zwiedzanie Pałacu Longchamp - ok. 10 EUR

Ten historyczny zabytek w Marsylii służy dziś jako muzeum i centrum kultury. Posiada wielką centralną fontannę i dwa skrzydła, w których mieści się miejskie Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Historii Naturalnej. Fontanna otoczona jest wielkimi schodami oraz serią rzeźb i płaskorzeźb, co czyni ją cudem architektury! Przez lata ta atrakcja turystyczna Marsylii była gospodarzem wielu ważnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, wystawy sztuki i ceremonie publiczne. Imponująca architektura, kolekcje dzieł sztuki i wspaniałe ogrody sprawiły, że zabytek ten znalazł się na liście najlepszych miejsc do odwiedzenia w Marsylii.

Zakwaterowanie

7 noclegów w nowoczesnym Hotelu Meininger. Bogata infrustraktura hotelowa: m.in sala do zajęć rekreacyjnych, telewizyjna, piłkarzyki, bilard, ogólnodostępna i w pełni wyposażona kuchnia. Pokoje wieloosobowe z łazienkami.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów Wyżywienie: śniadania w formie bufetu + obiadokolacje w restauracji hotelowej. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przylotu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Transport: samoloty rejsowe na trasie Warszawa - Marsylia (w zależności od turnusu z przesiadkami w Monachium lub Frankfurcie) Obsługujące nas linie lotnicze - Lufthansa. Zbiórka 2,5 h przez planowanym odlotem. Miejsce zbiórki: przed wejściem na terminal „Odloty” przy sektorze E. Uwaga: godziny przelotów mogą ulec zmianie. Z lotniska do hotelu i z powrotem przejazd autokarem lub minibusem (ok. 45 minut).Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TUS.A.: koszty leczenia (KL) - suma ubezpieczenia - 60.000 EUR (w tym choroby przewlekłe); następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia- 15.000 PLN;bagaż podróżny - suma ubezpieczenia - 1.000 PLN (w tym sprzęt sportowy);klauzula ubezpieczenia wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży - 1.000 EUR Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN. Opieka pedagogiczna, zajęcia sportowe, organizacja programu fakultatywnego.

Informacje praktyczne
Sugerowane kieszonkowe: ok. 100 EUR + pieniądze na wybrane wycieczki fakultatywne. Należy zabrać ze sobą nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z filtrem UV. Zalecamy zabranie ze sobą obuwia na plażę i na dłuższe spacery. W dni, kiedy realizowane są wycieczki fakultatywne, program obozu może ulec zmianie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zajęcia programowe oraz uzupełniające mogą ulec modyfikacji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany cen wycieczek fakultatywnych organizowanych przez miejscowych operatorów. Konieczny ważny paszport i/lub dowód osobisty.


Informacje o cenie

Cena nie obejmuje: napojów do obiadu i kolacji, programu fakultatywnego, depozytu zwrotnego pobieranego pierwszego dnia wyjazdu - 10 EUR oraz dodatkowych ubezpieczeń (rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty). Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
• ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej (rezygnacji oraz przerwania) - 4,4% ceny imprezy
• ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej z chorobami przewlekłymi (rezygnacji oraz przerwania) - 6,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Francja - Lazurowe Wybrzeże - Marsylia - obóz rekreacyjny + j. francuski   (skrót: MARSYLIA REKREACYJNY Z FRANCUSKIM 2024 SAMOLOT PAX HB)
17.07 - 24.07.2024
 8 dni / PFOM0717
Sprzedaż zakończona
24.07 - 31.07.2024
 8 dni / PFOM0724
Sprzedaż zakończona

kod imprezy: PFOM~MARSYLIA_REKREACYJNY_Z_FRANCUSKIM_2024_SAMOLOT_PAX_HB
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.