Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Kazimierz Dolny - warsztaty artystyczne (12-14 lat)

wiek: 12-14 lat

Obozy i Kolonie Polska

od 3049 zł Promocja

Termin:
24.06 - 04.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Kazimierz Dolny - warsztaty artystyczne (12-14 lat)
Kazimierz Dolny - warsztaty artystyczne (12-14 lat)
Kazimierz Dolny - warsztaty artystyczne (12-14 lat)

Kazimierz Dolny:

- Kadrę stanowią: studenci, absolwenci, wykładowcy uczelni artystycznych,
- Zapewniamy sprzęt do realizacji zajęć tematycznych,
- Codzienne relacje filmowe oraz zdjęciowe na FB,
- Zwieńczeniem obozu są przygotowane przez obozowiczów odpowiednio: wernisaż, film oraz koncert,
- Spacery po malowniczym Kazimierzu i pobliskich wąwozach

Program
Warsztaty artystyczne (12-14 lat)

Każda myśl, każda inspiracja żeby zaistnieć musi być narysowana, szkice są wstępem do wszystkiego. Pozwalają zapisać to co ulotne, a w konsekwencji urzeczywistnić najbardziej skomplikowane projekty. Na naszych obozach uczymy rysować. Powstają rysunki węglem i sepią. Ułatwia to charakter Kazimierza, jego przeszłość i teraźniejszość, bogactwo i rozmaitość architektury. Tej formy aktywności podobnie jak ludzkiego głosu nie zastąpią narzędzia elektroniczne. Sztuka jest przede wszystkim wypowiedzią. Większość podejmowanych przez nas działań w twórczy sposób wykorzystuje przestrzeń. Poruszamy się w niej w dwóch wymiarach obrazu, czerpiąc inspirację z pejzażu, ale także podejmujemy próby rzeźbiarskie. Uprzedmiotowieniu pomysłów z wyobraźni służy profesjonalna plastelina rzeźbiarska. Najwięcej przyjemności sprawia malarstwo. Traktujemy je bardzo szeroko. Malujemy z natury w plenerze, ale także tworzymy kompozycje mające na celu poznawanie nowych środków wyrazu. Wstępem są szkice malarskie malowane akwarelą i akrylem. Kulminacyjny moment stanowi malowanie z natury na płótnie w technice akrylowej. Zapewniamy podobrazia i wszystkie niezbędne narzędzia ze sztalugami włącznie. Obraz ma jednak swoją "gramatykę", a jego wartość poznajemy nie po ramach, w które jest oprawiony, a po kulturze języka wypowiedzi artystycznej. Służy temu wspólna praca nad instalacją malarską, której celem jest zapoznanie uczestników z działaniem rytmu, akcentu, zwróceniem uwagi na inne, poza postimpresjonistycznymi możliwościami wykorzystania koloru, twórczym działaniem skali obiektów etc. Każdy obóz kończy prezentacja wykonanych prac. To bardzo ważny moment, w którym uczestnicy mogą porównać rezultat swoich działań. Czepranie nauki od siebie nawzajem jest bardzo efektywne i stanowi ważny element dydaktyki szkół artystycznych każdego stopnia. Obozy w Kazimierzu z pewnością nie zastąpią zaplanowanych na dłużej kursów, nauki w szkołach artystycznych czy studiów. Naszym celem jest zachęcić do uczestnictwa w kulturze, twórczym traktowaniu świata i podejmowaniu dalszych prób artystycznych. Instruktorami na naszych obozach będą studenci lub absolwenci uczelni artystycznych. Zajęcia programowe będą odbywały się w wymiarze ok. 3h dziennie (podzielone na bloki). Program obozu zostanie wzbogacony zajęciami rekreacyjnymi oraz integracyjnymi.
Program fakultatywny

- Rejs statkiem po Wiśle do Krowiej Wyspy – rezerwatu przyrody. Cena ok. 50 PLN.

- Wycieczka do Nałęczowa. Zwiedzanie pięknego zespołu pałacowo-parkowego Małachowskich, wraz z Muzeum Bolesława Prusa i kąpiel w basenie (Spa Nałęczów) lub - opcjonalnie - zabawa w kręgielni. Cena ok. 80 PLN.

- Spływ kajakami malowniczą i bezpieczną Chodelką. Cena ok. 85 PLN.
Zakwaterowanie

10 noclegów. Gościniec Basia, położony w cichej okolicy w dzielnicy Czerniawy. Kameralny obiekt posiada duży, zielony teren, wiatę ogniskową, boisko do siatkówki plażowej, mini-basen, pokoje 2-,3-,4-,5- osobowe z łazienkami, niektóre pokoje mają balkony.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów. Gościniec Basia, położony w cichej okolicy w dzielnicy Czerniawy. Kameralny obiekt posiada duży, zielony teren, wiatę ogniskową, boisko do siatkówki plażowej, mini-basen, pokoje 2-,3-,4-,5- osobowe z łazienkami, niektóre pokoje mają balkony. Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W trakcie całodziennych wycieczek – prowiant zamiast obiadu. Transport: autokar turystyczny. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży ani programu fakultatywnego. W przypadku małej liczby zgłoszeń grupy wiekowe mogą być łączone. Program specjalistyczny poszczególnych obozów będzie realizowany w wymiarze ok. 3 godzin dziennie (oprócz dni całodziennych wycieczek) i będzie dostosowany do umiejętności uczestników. Zalecamy zabranie stroju kąpielowego oraz stroju i obuwia odpowiedniego do zajęć przewidzianych w programie obozu, legitymację szkolną, plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę oraz ciepły sweter lub polar, a także czapkę z daszkiem i krem ochronny z filtrem UV. Planowany przyjazd do ośrodka w godz. 14.30-18.00.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, programu fakultatywnego.
Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Kazimierz Dolny - warsztaty artystyczne (12-14 lat)   (skrót: KAZIMIERZ WARSZTATY ARTYSTYCZNE 12-14 LAT 2024 PAX FB)
24.06 - 04.07.2024
 11 dni / PPKD0624
3349 zł   3049 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2949 zł
Plan podróżyRezerwuj
05.07 - 15.07.2024
 11 dni / PPKD0705
3349 zł   3049 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2949 zł
Plan podróżyRezerwuj

kod imprezy: PPKD~KAZIMIERZ_WARSZTATY_ARTYSTYCZNE_12-14_LAT_2024_PAX_FB
Kazimierz Dolny to miasto w województwie lubelskim, leżące nad Wisłą. Jest magicznym miastem słynącym głównie z Rynku, który posiada przepiękne renesansowe kamienice i drewnianą studnię pośrodku. Symbolem miasta jest maślany kogut Kazimierski, którego warto skosztować będąc w tamtych rejonach. Dodatkowym atutem są otaczające miasto wąwozy lessowe. Miasto ma niesłychanie bogatą historię i kulturę, co przyciąga do siebie tłumy turystów. Warto udać się na zwiedzanie Kamienic, zespołu zamkowego, Starej Chaty, Muzeum Sztuki Złotniczej lub udać się na górę Trzech Krzyży aby podziwiać rozciągającą się z niej panoramę. Obok rynku znajduje się Mały Rynek i synagoga, gdzie również warto się wybrać i zwiedzić tamtejsze miejsca. W Kazimierzu Dolnym są organizowane obozy i kolonie artystyczne, detektywistyczne, fotograficzne, wokalne oraz filmowe.
Kolonie i obozy na Lubelszczyźnie będą okazją do zwiedzenia popularnych, podziemnych tras oraz zasmakowania niepowtarzalnej kuchni, m.in. parowańców, pierogów lubelskich, czy słodkich marchwiaków. Lubelskie będzie świetnym miejscem na krótsze, jak i dłuższe podróże. Jako ciekawsze lokalizacje na północy tego regionu wymienia się m.in. ścieżkę przyrodniczą "Bobrówka", która zachwyca przyrodniczymi atutami i pozwala obserwować życie zwierząt, Roztocze, a także Poleski Park Narodowy. Inne interesujące punkty na mapie Lubelszczyzny to magiczny Kazimierz Dolny, znajdujący się na zachodnich rubieżach województwa, o niesamowitym, historycznym klimacie, Zamość, Lublin, czy mniej znany Janów Lubelski, w którym dominuje czyste powietrze, spokój, błogość, bogactwo fauny i flory (Lasy Janowskie, Zalew). Kolonie na Lubelszczyźnie zagwarantują atrakcje o charakterze przyrodniczym, a także wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i poznawania lokalnej kuchni, tradycji czy historii.
Największym miastem w województwie lubelskim jest Lublin. Jest to miasto bogate w historię, malownicze tereny i wyjątkowy klimat. Na Starym Mieście i w Śródmieściu Lublina zobaczymy średniowieczną Bramę Krakowską, Zamek Lubelski, którego początki sięgają XII wieku. Piękne atrakcje warte zwiedzenia w Lublinie to: Zamek Lubelski, okazałe kamienice i zaułki Starego Miasta, Baszta Półokrągła, Plac Po Farze, Cmentarz przy ul. Lipowej, Dawny Pałac Sobieskich. Jest to idealne miejsce do zwiedzenia dla ludzi w każdym wieku.
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.