Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Szklarska Poręba - obóz Minecraft

wiek: 10-17 lat

Obozy i Kolonie Polska

od 3149 zł Promocja

Termin:
05.08 - 15.08.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft
Szklarska Poręba - obóz Minecraft

Minecraft (10-17 lat)

- zwiedzanie Szklarskiej Poręby
- wyprawa na Szrenicę
- fakultatywnie wycieczki do Czech i Niemiec
- świat Minecrafta

Program
Obóz dla fanów jednej z najpopularniejszych na świecie gier komputerowych, w której jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. Na zajęciach tematycznych uczestnicy będą prowadzić rozgrywki w Minecraft Java Edition. W programie zajęć zawarte są turnieje, minigry, konkursy budowania. Pokazane zostaną również przeróżne sztuczki i mechaniki, które mogą urozmaicić i ułatwić rozgrywkę (np. niszczenie bedrocka), prezentacje i instruktaż, krok po kroku, budowania różnych przydatnych i praktycznych mechanizmów, czy możliwość spróbowania swoich sił w popularnym ostatnio trybie „Manhunt”. Poza tym dostępnych jest wiele trybów rozgrywki: od przetrwania, poprzez kreatywny, aż po najpopularniejsze - takie, jak „Bedwars”, „Skywars” czy „Skyblock”. Wszystko to w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, które nie naraża na toksyczne zachowania, jakich można doświadczyć w Internecie. W trakcie turnusu zostanie zrealizowanych 10 godzin zajęć Minecraft. Ponadto realizacja programu wspólnego: Szrenica i Wodospad Kamieńczyk – wycieczka z przewodnikiem na Szrenicę, z której będziemy podziwiać panoramę Karkonoszy. Po zdobyciu szczytu odpoczniemy w schronisku górskim. W trakcie wyprawy odwiedzimy Wodospad Kamieńczyk. Muzeum Ziemi Juna – bardzo interesujące muzeum minerałów i kamieni szlachetnych. Prawie Złoty Widok – taras widokowy ze wspaniałą panoramą na Karkonosze, idealne miejsce do zdjęć. Wodospad Szklarki – najbardziej znany wodospad w polskiej części Karkonoszy. Chybotek – górska atrakcja, kilkumetrowej wysokości zespół granitowych bloków skalnych. Nie zabraknie również gier, zabaw, dyskotek, gier terenowych, ogniska z pieczeniem kiełbasek, spacerów po Szklarskiej Porębie.
Program fakultatywny

Drezno – zobaczymy z przewodnikiem: Zwinger, Residenzschloss, Operę Państwową, katedrę Hofkirche, tarasy Bruhla, pomnik Augusta II Mocnego. Cena 100 PLN + 12 EUR (konieczny paszport lub dowód osobisty).

Praga – zobaczymy z przewodnikiem: Zamek Praski na Hradczanach, Most Karola, Ratusz ze słynnym zegarem ‘Orloj”, Starówkę Praską, Plac Wacława. Cena 100 PLN + 500 KCZ (konieczny paszport lub dowód osobisty).

Skalne Miasto – wizyta w Skalnym Mieście z niesamowitymi formami skalnymi. Cena ok. 80 PLN + 200 KCZ (konieczny paszport lub dowód osobisty).

Termy Cieplice – park wodny ze zjeżdżalniami. Temperatura wody w basenach wynosi od 27 do 36 stopni Celsjusza. Cena 120 PLN.

Rafting – 2-godzinny spływ po rzece bezpiecznymi pontonami raftingowymi. Cena 120 PLN.

Zakwaterowanie

10 noclegów w kompleksie Ośrodków Wypoczynkowych Królowa Karkonoszy i Halny. Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami oraz pokoje typu studio 2+4 ze wspólną łazienką. Ośrodek położony na dużej działce z terenem do gier zespołowych. Przy obiekcie profesjonalne zaplecze sportowe.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane do stolików z możliwością dokładek. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant za obiad na drogę powrotną. Uwzględniając czas podróży prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup dodatkowych posiłków i napoi w trakcie podróży.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Opieka pedagogiczna, instruktorska w trakcie zajęć specjalistycznych. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
Do przekroczenia granicy czeskiej i niemieckiej (wycieczki
fakultatywne) konieczny jest paszport lub dowód osobisty.
Na obóz należy zabrać: buty i ubranie na każde warunki pogodowe do wędrówek górskich oraz mały plecak i butelkę na wodę. Osoby korzystające z parków wodnych dodatkowo strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 21.15. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 06.45.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 21.30, wyjazd nie później niż o godz. 06.30.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Szklarska Poręba - obóz Minecraft   (skrót: SZKLARSKA MINECRAFT OBOZ 2024 PAX FB)
22.06 - 02.07.2024
 11 dni / OPOS0622
Sprzedaż zakończonaPlan podróży
03.07 - 13.07.2024
 11 dni / OPOS0703
Sprzedaż zakończonaPlan podróży
14.07 - 24.07.2024
 11 dni / OPOS0714
Sprzedaż zakończonaPlan podróży
25.07 - 04.08.2024
 11 dni / OPOS0725
Sprzedaż zakończonaPlan podróży
05.08 - 15.08.2024
 11 dni / OPOS0805
3249 zł   3149 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2949 zł
Plan podróżyRezerwuj

kod imprezy: OPOS~SZKLARSKA_MINECRAFT_OBOZ_2024_PAX_FB
Szklarska Poręba jest miastem położonym w województwie dolnośląskim pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami. Miasto jest najbardziej popularnym i największym ośrodkiem sportów zimowych, dzięki długo utrzymującego się tam śniegu. Jest idealnym miejscem na spędzanie tam swoich zimowych ferii, co sprzyja uprawianiu sportów takich jak: narciarstwo czy snowboard oraz szaleństwa na śniegu. Latem też jest wiele możliwości uprawiania sportów. Jeśli chodzi o atrakcje nie mogłoby zabraknąć Wodospadu Szklarki czy Kamieńczyka oraz Złotego Widoku, gdzie podziwiać możemy piękny widok na góry. Warto zobaczyć też Śnieżne Kotły, Szrenicę oraz Trzy Świnki. W rejonie można uprawiać trekking, tramping czy wspinaczkę górską. A wydzielone szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, urozmaicą Twój wypoczynek!
Górskie kolonie dla dzieci i młodzieży, czyli wakacje w Sudetach, są jedną z naszych najbardziej rozbudowanych propozycji. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Śnieżka, której wysokość wynosi 1602 metry nad poziomem morza. Inne atrakcje tego rejonu to najstarszy drewniany kościół w Polsce - Świątynia Wang, Szrenica - miejsce dobrze znane miłośnikom nart, a także skalne miasta (Błędne Skały), Zamek Książ, twierdza Kłodzko, kopalnia złota w Złotym Stoku i kopalnia uranu w Kletnie. Sudety są piękne krajobrazowo, idealne do długich wędrówek w pobliżu karkonoskich wodospadów, nieokiełznanej przyrody i w otoczeniu poruszających widoków z samych szczytów. Region ten znajduje się blisko Czech, a ze względu na ogromną popularność wśród turystów, zapewnia dostęp do wielu tras rowerowych, uzdrowisk, szlaków i zabytków, które świadczą o niezwykłej historii tego miejsca. Nasze kolonie i obozy w Sudetach są zlokalizowane głównie w popularnych, polecanych miastach tego regionu takich jak Karpacz, Kudowa-Zdrój, czy Szklarska Poręba.
W województwie dolnośląskim najczęstsze wyjazdy na kolonie i obozy odbywają się w miejscowościach Szklarska Poręba, Lądek-Zdrój, Karpacz czy Duszniki-Zdrój. Szklarska Poręba wyróżnia się pięknym klimatem. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza. Oprócz tego w tym mieście jest wiele pięknych atrakcji turystycznych m.in. Wodospad Szklarki, Punkt widokowy "Złoty Widok", Dom Wlastimila Hofmana (Wlastimilówka), Wodospad Kamieńczyka, Szrenica i Hala Szrenicka, Chybotek, Śnieżne Kotły i wiele innych pięknych atrakcji.

Warto wiedzieć

Skalne Miasto to naturalny twór w postaci tysięcy monumentalnych skalnych wieży, tworzących miejsce przypominające gród wyrzeźbiony siłami natury w ścianie góry. Powstało w ten sposób kamienne miasto, otoczone ścianami często wysokości 100 metrów. W Skalnym Mieście kręcono ujęcia do filmu Opowieści z Narnii.

Minecraft to komputerowa gra survivalowo-eksploracyjna, która od lat nieprzerwanie jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Gracz zostaje umieszczony w świecie 3D, który jest wielkim placem budowy. Przy pomocy pikselowych sześciennych bloków zwanych voxelami wznosi budynki i tworzy skomplikowane struktury wypełnione zagadkowymi mechanizmami.
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.