Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic

wiek: 13-18 lat

Obozy i Kolonie Włochy

od 4549 zł Promocja

Termin:
19.07 - 26.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic
Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic

Obóz rekreacyjny (13-18 lat)

Anzio jest położone nad Morzem Tyrreńskim, około 60 kilometrów na południe od Rzymu, a jego atutem są piaszczyste plaże oraz krystalicznie czyste morze. To urocze miasteczko z wąskimi, malowniczymi uliczkami i nadmorską atmosferą jest idealne do relaksującego wypoczynku pełnego słońca. Dobra komunikacja ze stolicą Włoch sprawia, że jest to też świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta, które wciąż znajduje się w czołówce najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast świata. Rzym, określany mianem Wiecznego Miasta, niezmiennie zachwyca swoją historią i atmosferą, to punkt obowiązkowy na podróżniczej mapie świata, niezapomniane doświadczenie, prawdziwa podróż w czasie, podczas której można dotknąć miejsc, które trwają nieprzerwanie od dwóch tysięcy lat. Anzio i Rzym to doskonałe połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem.

Atuty oferty:
- hotel przy plaży
- odkryty basen
- w programie dwudniowe zwiedzanie Rzymu
- wyprawa na Wezuwiusz i rejs na wyspę Ponza (fakultatywnie)

Program
1 dzień:
Spotkanie na lotnisku. Przelot pod opieką kadry Almatur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny (dla chętnych – spacer pod opieką wychowawców, zapoznanie z okolicą). Obiadokolacja. Spotkanie organizacyjne, zapisy na wycieczki fakultatywne.
2-7 dzień:
Pobyt w Anzio połączony z plażowaniem i programem turystycznym: dwudniowe zwiedzanie Rzymu, podczas którego zobaczymy m.in Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę Św. Piotra z grobem Jana Pawła II; następnie przejdziemy koło Zamku św. Anioła do Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek”; ponadto zobaczymy Bazylikę Santa Maria Maggiore, Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, pomnik „Ołtarz Ojczyzny”, Kapitol, Plac Wenecki, Kolumnę i Forum Trajana, Fontannę di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie oraz Panteon. W trakcie zwiedzania czas na posiłek, zakup pamiątek i odpoczynek. Podczas pobytu w Anzio nie zabraknie okazji do spacerów po miasteczku, poznania jego zabytków, wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych, plażowania oraz aktywnego wypoczynku. Zachęcamy też do skorzystania z programu fakultatywnego.
8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny w oczekiwaniu na wylot. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów na czas powrotu do Polski.


Program fakultatywny

Wyspa Ponza – rejs oraz całodniowy pobyt na wyspie Ponza, która słynie ze swojej malowniczej przyrody, urokliwych plaż i niezliczonych uliczek. Cena ok. 120 EUR.

Wezuwiusz i Monte Cassino – całodniowa wycieczka, podczas której wjedziemy na platformę widokową wulkanu, następnie pieszo przejdziemy na krawędź krateru. W drodze powrotnej odwiedzimy Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w opactwie benedyktynów. Cena. ok. 120 EUR.

Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelu Dei Cesari*** w miejscowości Anzio. W hotelu pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami i klimatyzacją sterowaną centralnie. Do dyspozycji gości odkryty basen przy plaży. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody).

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Śniadania (serwowane) wzmocnione o szynkę i ser; obiadokolacje (serwowane) składająca się z pierwszego dania i drugiego dania z przystawką; do tego deser lub owoc, chleb, woda w dzbankach.
Transport: przelot samolotem liniowym LOT do/z Rzymu (w cenie bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg). Loty z lotnisk lokalnych z przesiadką w Warszawie. Transfery lotniskowe we Włoszech
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.:
- koszty leczenia (KL) - suma ubezpieczenia - 60.000 EUR (w tym choroby przewlekłe),
- następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia - 15.000 PLN,
- bagaż podróżny - suma ubezpieczenia - 1.000 PLN (w tym sprzęt sportowy),
- klauzula ubezpieczenia wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży - 1.000 EUR.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Opieka pedagogiczna. Realizacja programu

Informacje praktyczne
Przelot pod opieką kadry Almatur.
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:00 a kończy o godz. 09:00.
Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody).
Sugerowane minimalne kieszonkowe ok. 100 EUR plus dopłata obowiązkowa plus wybrane wycieczki fakultatywne.
Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać: krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój sportowy i kąpielowy, mały plecak na wycieczki, butelkę na wodę.
Do przekroczenia granicy wymagany jest paszport lub dowód osobisty.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- obowiązkowej dopłaty programowej w wysokości 120 EUR (serwis plażowy, dojazdy do Rzymu, komunikacja miejska, przewodnik miejscowy, bilety wstępu, opłaty klimatyczne),
- programu fakultatywnego,
- dopłat za nadbagaż.
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Włochy - Anzio i Rzym - obóz rekreacyjny - wylot z Katowic   (skrót: ANZIO I RZYM OBOZ WYLOT KATOWICE 2024 PAX HB)
19.07 - 26.07.2024
 8 dni / OIOA0719
4899 zł   4549 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4449 zł
Rezerwuj

kod imprezy: OIOA~ANZIO_I_RZYM_OBOZ_WYLOT_KATOWICE_2024_PAX_HB
Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.